1a i 1b w Lublinie

14 czerwca 2024r. uczniowie klasy 1a i 1b z wychowawczyniami p. U. Kleszcz i p. Marzanną Nowicką pojechali na wycieczkę do Lublina. Wyjazd zapowiadał się interesująco. Najpierw zawitaliśmy do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie wzięliśmy udział  w lekcji muzealnej pt. „Ginące zawody”. Przenieśliśmy się do XIX-wiecznej wsi – zobaczyliśmy, jak żyli mieszkańcy naszego województwa wiele lat temu. Posłuchaliśmy opowieści o zawodach młynarza, kowala i garncarza, poznaliśmy ich miejsca pracy. Skansen bardzo się nam podobał. Następnym punktem była wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie pod opieką przewodnika zwiedziliśmy sale muzealne i podziwialiśmy zgromadzone w nich eksponaty. Na zakończenie pobytu w muzeum rysowaliśmy to, co najbardziej nam się podobało. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był udział w warsztatach oraz pokazie wypieku cebularza w Regionalnym Muzeum Cebularza. Staliśmy się tam piekarzami. Samodzielnie przygotowaliśmy cebularze, które zjedliśmy lub zabraliśmy do domu.

Pogoda dopisała, wycieczka była bardzo udana. Długo będziemy ją wspominać…

Author: admin