Spotkanie z funkcjonariuszami policji w Łukowie

10 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej w Łukowie. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na ulicy, a przede wszystkim podczas zbliżających się wakacji. Funkcjonariusze przypomnieli przedszkolakom o numerach alarmowych, z których korzystamy w sytuacji zagrożenia. Dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię. Dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z wody podczas wakacji.

Każde dziecko miało możliwość obejrzenia z bliska odznaki policyjnej, kajdanek czy przymierzenia czapki policjanta. Dodatkową atrakcją był radiowóz policyjny, który można było obejrzeć nie tylko z bliska, ale i od środka. Była to niesamowita frajda, podczas której najmłodsi wcielili się w rolę policjantów, dbających o bezpieczeństwo wszystkich ludzi.

To wyjątkowe spotkanie zakończyliśmy pamiątkową fotografią.

Patrycja Skrzypiec

Grażyna Mądra

Author: Magdalena Prokopowicz