Wycieczka do Muzeum Regionalnego

Dnia 30.04.2024 r. uczniowie szkolnego Koła Historycznego, pod opieką p. Iwony Wierzbickiej udali się do Muzeum Regionalnego w Łukowie. Celem było obejrzenie wystaw nawiązujących do życia codziennego mieszkańców Ziemi Łukowskiej na przestrzeni wieków i historii swojego regionu. Uczniowie zapoznali się z tradycjami i obrzędami ludowymi związanymi z naszym regionem. Pani przewodniczka opowiedziała o wystawie pt „W polu i zagrodzie”.  Uczniowie obejrzeli sprzęt i narzędzia rolnicze, obrazy o tematyce wiejskiej, stroje ludowe i wyposażenie domów ziemi Łukowskiej. Zapoznali się również z historią pszczelarstwa, oraz obejrzeli wystawę skamielin i rzeźby ludowe. Warto poznawać bliżej historię naszego miasta. Na koniec zrobiliśmy na pamiątkę kilka zdjęć .