Odwiedziny w pobliskim technikum

16 kwietnia uczniowie klasy 8A, pod opieką wychowawcy, pani Pauliny Korlagi, wzięli udział w zajęciach otwartych, organizowanych przez Zespół Szkół nr 2 w Łukowie. Młodzież wysłuchała krótkiej prezentacji dotyczącej kierunków kształcenia. W pracowni gastronomicznej wykonywali naleśniki z nutellą vege, zaś w pracowni odnawialnych źródeł energii montowali systemy paneli fotowoltaicznych. Mogli też odwiedzić pracownię barmańską i szkolną kawiarnię gdzie testowali bezalkoholowe drinki, uczyli się sztuki nakrywania do stołu, wykonywali kawy latte i cappuccino, poznali tajniki widowiskowego otwierania szampana. Na recepcji hotelowej „przymierzali się do zawodu” – wcielili się w rolę recepcjonistów, prezentując stroje hotelowe oraz odgrywając scenki.