Grupa „Słoneczka” w bibliotece szkolnej

Dnia 05.04.2024 r. dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły szkolną bibliotekę w związku z omawianą tematyką „W świecie książek”.

Przedszkolaki z ogromną ciekawością weszły do biblioteki. Podczas tego pobytu dzieci miały możliwość przejść między regałami wypełnionymi dużą ilością książek. W sposób szczególny zainteresował ich dział dla dzieci. Pani bibliotekarka we wspaniały sposób opowiedziała przedszkolakom o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek i dbania o nie.

Pani Ewa zapoznała dzieci z treścią baśni „Brzydkie kaczątko”, ukazując piękne, kolorowe ilustracje.

Wszystkim  bardzo spodobały się piękne, bogato ilustrowane książeczki, które dzieci z chęcią oglądały.

Entuzjastyczne reakcje najmłodszych pozwalają sądzić, że niebawem przybędzie kolejnych czytelników.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie za wzbogacenie wiedzy oraz miłe spotkanie.

organizatorzy:

Ela Cąkała