TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy ekologicznej, jak również zapoznanie z polskimi parkami narodowymi i krajobrazowymi, ich walorami oraz ochroną prowadzoną na tych obszarach. Uczestnictwo w konkursie przyczyni się do uświadomienia młodzieży, jak ważna jest ochrona przyrody i proekologiczne postawy względem otaczającego ją środowiska.

Test wiedzy zostanie przeprowadzony dnia 22.04. (poniedziałek) o godz. 10:40
sala 205.

– Do udziału w konkursie zapraszamy chętnych uczniów z klas VI-VIII (maksymalnie
 4 osoby z każdej klasy).

– Uczestnicy będą rozwiązywać test składający się z pytań jednokrotnego wyboru.

– Za  każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 punkt.

–  Zwycięzcami konkursu zostają osoby, które uzyskają największą liczbę punktów. Zajmą one kolejno I, II i III miejsce w zależności od liczby uzyskanych punktów.
-W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów zostanie przeprowadzona dogrywka.

Pytania konkursowe opracowane przez Komisję Konkursową będą dotyczyły następujących zagadnień:
– ekologii,
– problemów ochrony środowiska,
– zjawisk globalnych,
– klimatu Ziemi (budowa atmosfery; źródła, rodzaje i skutki zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego),
– form ochrony przyrody (parki narodowe, krajobrazowe, rezerwaty, pomniki przyrody),
– recyklingu.

O wynikach konkursu uczniowie zostaną poinformowani przez organizatorów konkursu dn. 19.04.2023 r.

Organizatorzy  A. Kościuk, E. Mróz.