„Dynamika? – nakręć to!”

Cele konkursu :

• Rozbudzanie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania fizyką.
  • Motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy.
  • Kształcenie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł.
  • Kształcenie umiejętności planowania, przygotowywania i prezentowania ciekawych doświadczeń;
  • Zachęcenie do współzawodnictwa.

–   Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8.

– Uczniowie prezentują na filmiku samodzielnie przygotowane, ciekawe doświadczenia fizyczne obrazujące I, II i III zasadę dynamiki. Można je wykonać za pomocą prostych przedmiotów codziennego użytku lub urządzeń i zestawów zbudowanych prostymi metodami.

– Filmik powinien zawierać: tytuł doświadczenia, wykorzystane materiały, krótką charakterystykę, obserwacje i wnioski oraz relację z przebiegu doświadczeń.

– Nagranie nie powinno przekraczać 10 minut.

– Należy je przynieść nauczycielowi przedmiotu na pendrive do dn. 19.04.2024r.

– Oceniane będą: zgodność z tematem, kreatywność, wkład pracy, wykonanie oraz ogólne wrażenie artystyczne.

– Za konkurs przewidziane są cząstkowe oceny z fizyki.

Organizator:

Ewa Mróz