Zabawy z cyferkami

Grupa „Motylki” podczas zajęć matematycznych poznaje cyferki i różne znaki matematyczne. Dla przedszkolaków podstawową umiejętnością matematyczną, którą rozwijają jest ogólnie pojmowane liczenie. To prosta czynność, w której zdolność do liczenia jest kluczowa dla rozwoju umiejętności matematycznych w późniejszym wieku. Liczenie pomaga dzieciom zrozumieć koncepcję liczby, określania ilości czy posługiwania się pieniędzmi. Zabawy matematyczne rozwijają logiczne myślenie i dają satysfakcję. Gry planszowe, szachy, warcaby stanowią ciekawą formę sprawdzenia swojej wiedzy, przewidywania, myślenia  oraz  uczenia się rywalizacji. „Motylki” wykazały się zdobytą wiedzą i wykonały kilka prostych działań w zakresie dodawania i odejmowania oraz umieszczania znaków <,>,=. Ponadto dzieci poznały, czym jest moneta i banknot oraz jakie są nominały pieniędzy. Była to świetna zabawa w rozmienianie pieniędzy oraz robienie zakupów.

Poniżej galeria zdjęć.

Anna Chmielewska, Małgorzata Wojciechowska