Zgrana klasa na Walentynki

Walentynki 2024 przypadły w środę 14 lutego. Powszechnie wiemy, że świętu zakochanych patronuje święty Walenty, który równie chętnie, jak trafionymi strzałą Amora, opiekuje się… obłąkanymi. Czy to dlatego zwykło się mawiać, że tracimy dla kogoś głowę? Niewykluczone.

Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził akcję „Zgrana klasa” . W tym dniu chętni uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono albo chociaż założyli jakiś element garderoby w tym kojarzącym się z gorącym uczuciem kolorze.

Samorząd Uczniowski postawił kartonową „skrzynkę” na kartki, obok pokoju nauczycielskiego. Do skrzynek uczniowie mogli wrzucać „walentynki” – kartki lub liściki skierowane do szkolnych sympatii. Poczta taka jest zupełnie anonimowa. Zatem autorzy wyznań nie musieli się pod nimi podpisywać.

Taka walentynkowa poczta to szansa na sprawienie przyjemności również uczniom, którzy są nieśmiali, wycofani, mają problemy z nawiązywaniem relacji. Kartka z informacją: „Bardzo Cię lubię”, „Uśmiechaj się często” zapewne sprawiła naprawdę sporą przyjemność.