Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne

Rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych, w obecnej rzeczywistości jest dla naszych pedagogów  priorytetowym zadaniem. Wielu uczniów potrzebuje wsparcia w rozwiązaniu jego problemów, zrozumieniu szybko zachodzących zmian w życiu każdego ucznia.

Robimy to  na wiele sposobów, wykorzystując naturalne przestrzenie i środowisko społeczne, współpracę w grupie, indywidualną terapię, ale także karty pracy, gry planszowe- klocki, dyskusję, dramę, symulacje i scenki sytuacyjne. Sięgamy w tym temacie po nowoczesne rozwiązania, które interesują i żywo zajmują nasze dzieci.
Aby wesprzeć dzieci i młodzież z trudnościami w zakresie emocji, relacji rówieśniczych, ale także w zakresie funkcjonowania społecznego,  organizujemy  zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne, Trening Umiejętności Społecznych- TUS, integracyjne gry i zabawy  i oczywiście wdrożamy szkolne projekty.