#BohaterOn-włącz historię! 2023

Uczniowie z klas VI i VIII Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie uczestniczyli w projekcie w ramach ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Uczniowie zostali zapoznani z ideą akcji, zapoznali się z sylwetkami powstańców, obejrzeli film o powstaniu. Prowadzący zajęcia  przypomniał, że w naszym Parku Miejskim jest kamień z tablicą poświęconą powstańcom warszawskim pochodzącym z powiatu łukowskiego.

W trakcie zajęć wspólnie układaliśmy życzenia dla powstańców, zamieszczone zostały na platformie akcji https://wpis.dumnizpowstancow.pl/. Jest to nowe, wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Każdy z  internautów może zamieścić tam życzenia, by pamięć o bohaterach i wydarzeniach sprzed 78 lat trwała jak najdłużej.

Projekt BohaterOn-włącz historię! ma za zadanie edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Koordynator szkolny projektu – Jerzy Kołodyński