Paweł i Gaweł

22 listopada w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z grup „Motylki” i „Sówki”, w którym uczestnicy mieli za zadanie pięknie wyrecytować fragment wiersza „Paweł i Gaweł” hrabiego Aleksandra Fredry.

Celami konkursu były rozbudzanie zainteresowań poezją i popularyzacja twórczości Aleksandra Fredry (patrona roku 2023), rozwijanie umiejętności recytatorskich wychowanków przedszkola, kultywowanie i propagowanie kultury języka i piękna żywego słowa oraz odkrywanie i promowanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci.

Po wysłuchaniu występów dzieci jury w składzie Ewa Gładzikowska i Grzegorz Gałach (oboje nauczyciele bibliotekarze) podjęło decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca Emilce Przeździak z grupy „Motylki”, natomiast reszta uczestników otrzymała wyróżnienia.

Jury przy podjęciu decyzji oceniało ogólny wyraz artystyczny występu, poprawność artykulacyjną mówiącego, zastosowanie przez recytującego odpowiedniej intonacji, tempa, pauz i siły głosu oraz pamięciowe opanowanie tekstu.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe zakupione przez szkołę w tym celu ze środków pozyskanych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.