„Dzień Dyni”

Na koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni”. W naszym przedszkolu 24.10.2023 r. również obchodziliśmy to święto.

Wszystkie dzieci z grupy „Biedronki”, „Słoneczka”, „Sówki” i „Motylki” tego dnia ubrały się na pomarańczowo, by podczas zajęć poznać wielką różnorodność dyń. Wzbogaciły także wiedzę na ich temat, oglądając film edukacyjny. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, jak również owocem. Można z niej przygotować wiele dań, tj.: zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory, soki.

Odbyły się dyniowe zabawy na korytarzu przy piosence „Dynia jak bania” oraz zabawy z pokazywaniem: „Rośnij dynio”, „Dynie małe”, recytowały wiersz „Dynia”. Dzieci wykazywały się umiejętnościami plastycznymi, kolorując i sklejając dynie z papieru.

Dużą atrakcją dla dzieci była dekoracja z różnymi rodzajami dyń i fotobudka „dynia”, gdzie przedszkolaki pozowały do zdjęć. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy.

Kolejne dni w przedszkolu jeszcze pachniały dynią.

Dziękujemy rodzicom za przyniesienie dyń do dekoracji.

Nauczyciele grup przedszkolnych.

Author: Magdalena Prokopowicz