Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie „Biedronki”

Dzień 26 października 2023 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci trzyletnich. Tego właśnie dnia odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka, w którym uczestniczyła pani dyrektor Iwona Kmieć oraz rodzice naszych maluszków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, sprzątać zabawki, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Iwona Kmieć dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka. Pamiątką z tego ważnego wydarzenia był dyplom pasowania, medal oraz upominek. Na zakończenie uroczystości na najmłodszych czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Grażyna Mądra  i  Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz