Zbiórka zniczy na opuszczone groby na naszym cmentarzu

Samorząd Uczniowski, w związku  ze zbliżającym się Świętem Zmarłych i akcją MEN „Szkoła pamięta” mającą na celu podjęcie działań upamiętniających ważne postaci i wydarzenia , organizuje zbiórkę zniczy – mogą to być znicze nowe lub znicze, które już nie są w domu potrzebne – dokupimy do nich wkłady.  Akcja pod hasłem „Światełko pamięci” trwać będzie w naszej szkole od 20.10. 2023r. do 30.10.2023r. Zebrane znicze zostaną zapalone na zaniedbanych, opuszczonych grobach na naszym cmentarzu. Znicze prosimy przynosić do pudła w sali 110.

W ramach tej akcji  mamy zamiar również:

• uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności;
• odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;
• zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
• posprzątać bezimienne i opuszczone groby;

• odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki;

Bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji!