Nasza Szkoła po raz drugi weźmie udział w BIEGU FAIR PLAY!

7 września obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play – święto ustanowione przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. W tym dniu w sposób szczególny na całym świecie promowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji – nadrzędnej wartości w sporcie i codziennym życiu. Poprzez to święto Międzynarodowy Komitet Fair Play chce popularyzować tę ideę, tworząc ogólnoświatowy ruch we współpracy z m.in. Komitetami Olimpijskimi, szkołami, ale również organizacjami z innych obszarów życia społecznego. Polski Komitet Olimpijski także dołączył się do tego wydarzenia i zaprosił m.in. naszą Szkołę do propagowania zasady fair play. Dlatego od 7 do 15 września w szkołach organizuje się bieg fair play oraz przeprowadza się różnego rodzaju akcje promujące tę ideę. 15 września w naszej szkole zorganizowany zostanie Bieg Fair Play PKOl, a nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzą pogadankę na temat czystej rywalizacji w sporcie i życiu codziennym. Organizatorami biegu są- nauczyciele wychowania fizycznego, a koordynatorem Robert Dołęga. Medale i dyplomy ufundował Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Author: admin