Obóz sportowy w Wałdowie

Nie ma to jak lato! A jak lato – to oczywiście woda, przygoda i dużo ruchu. W dniach 16-23.08.2023r. uczniowie klas sportowych ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie uczestniczyli w obozie sportowo-rekreacyjnym w Wałdowie nad urokliwym jeziorem Drwęckim. Bogaty program turystyczno – sportowy zapobiegał nudzie. Nie chodzi o napięty grafik, ale taką organizację czasu aby uczestnik mógł zintegrować się z rówieśnikami, dobrze poznać miejsce swojego pobytu i czynnie uczestniczyć w życiu obozu. Młodzi adepci i adeptki wzmacniali swoją sprawność fizyczną, z zaangażowaniem  uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Aktywnie wypoczywali na plaży, zażywając kąpieli słonecznych i wodnych. Rywalizowali w grach i zabawach plażowych. Wiele radości sprawiały im zajęcia w Aquaparku w Pluskach.. Odbyli rejs statkiem po jeziorze, pływali po jeziorze kajakami, Codziennie uczestniczyli w treningach z piłki siatkowej, piłki ręcznej i koszykówki, które odbywały się w halach sportowych w Ostródzie. w zajęciach tanecznych. Z dużym zainteresowaniem zwiedzali podzamcze w Malborku, park w Ostródzie oraz plażę w Stegnie.  Obóz sportowy dla dzieci był świetnym wstępem do zmiany trybu życia i do zmian wprowadzanych w codzienności już po powrocie do domu z wakacji. Przez większość czasu telefony naszych podopiecznych odpoczywały w sejfie.

Organizatorem obozu był Artur Głębicki i UKS „Piątka” Łuków, opiekunem Katarzyna Sujka.