KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ 2023/2024

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach oraz w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. Są to: zajęcia plastyczne, techniczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, gry i zabawy stolikowe. Nasi uczniowie biorą również udział w zajęciach tematycznych i różnorodnych konkursach.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier, puzzli i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów, czy słuchania muzyki. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę i korytarz, pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych. Dzieci mają możliwość, pod czujnym okiem wychowawców, odrobić zadaną  pracę domową.

Świetlica zapewnia zajęcia uwzględniające potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci, a także ich możliwości psychofizyczne, w szczególności zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów oraz zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny. Szczegółową organizację świetlicy określa Statut szkoły, a precyzuje Regulamin świetlicy.

Author: Magdalena Prokopowicz