PRELEKCJA EDUKACYJNA PROWADZONA PRZEZ PRACOWNIKÓW  PKP

W ODDZIAŁACH  PRZEDSZKOLNYCH.

W dniu 07 czerwca w oddziałach przedszkolnych pracownicy PKP przeprowadzili zajęcia dla dzieci pt.; „Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo – drogowych”. Prelekcję edukacyjną prowadziła Ambasadorka Bezpieczeństwa pani Urszula Zygmunt oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Dużym zainteresowaniem cieszyły się akcesoria pomagające w pracy funkcjonariuszom, między innymi lornetki, kajdanki i noktowizor. Podczas spotkania edukacyjnego przedszkolaki poznały podstawowe zasady przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych, poznały znaki jakie znajdują się przed przejściem przez tory, oraz dowiedziały się co to jest Krzyż Świętego Andrzeja i że w razie zagrożenia mogą skorzystać z żółtej naklejki umieszczonej na przejeździe. Pani Urszula urozmaiciła spotkanie wyświetlając filmiki edukacyjne. Przedszkolaki dowiedziały się, czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania zostały zrobione wspólne zdjęcia oraz każde dziecko otrzymało zestaw upominków.

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych.

Author: Magdalena Prokopowicz