…do Kazimierza Dolnego

Dnia 27 kwietnia 2023 roku uczniowie klas: IV c i V a wyruszyli na wycieczkę krajoznawczą do Kazimierza Dolnego. Aura była sprzyjająca, dlatego udało się zrealizować wszystkie punkty programu. Pobyt w tym urokliwym miasteczku rozpoczęliśmy od warsztatów w Muzeum Koguta. Efektem tych zajęć były koguty z ciasta drożdżowego wykonane przez dzieci, które również otrzymały słodkie podarunki w postaci koguta. Następnie odbyliśmy spacer jednym z wąwozów kazimierskich tzw. Głęboczyznę. Oglądanie tego niezwykłego miejsca okazało się dla wszystkich dużą atrakcją. Następnie płynąc statkiem, podziwialiśmy piękne nadwiślańskie krajobrazy. W programie wycieczki było też zwiedzanie Wzgórza Zamkowego. Kolejnym punktem pobytu w Kazimierzu był spacer po Rynku. Oprócz podziwiania architektury tego niezwykłego miejsca, zakupiliśmy również pamiątki. Ostatnim punktem był spacer Korzeniowym Dołem, uznanym za najpiękniejszy z kazimierskich lessowych wąwozów. Szybko minął nam czas i trzeba było wracać do domu. Bardzo miło wspominamy ten dzień. Opiekunami grupy była Pani Agnieszka Czerska i Pani Iwona Wierzbicka .