„Ach, ta Pippi” – spektakl teatralny.

3 marca 2023 r. uczniowie klasy 3c obejrzeli w Auli I LO spektakl teatralny pt. „Ach, ta Pippi” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji  z Wrocławia.

Dzieci poznały przygody małej Pippi – dziewczynki z fantazją, poczuciem humoru i mnóstwem pomysłów. Dzięki niej przekonały się, co znaczy i jak ważna jest tolerancja, prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt.

Poznały też  całą masę ciekawych postaci jak choćby siłacza Adolfa, wesołych policjantów, chuligana Labana czy bardzo śmiesznych złodziejaszków. Usłyszały wiele wesołych piosenek oraz zobaczyły kilka nowatorskich rozwiązań teatralnych (efektowne lalki teatralne).  Dzięki kolorowym projekcjom multimedialnym mogły się znaleźć w krótkim czasie w wielu miejscach…

Spotkanie było bardzo udane. Dostarczyło wiele radości i pozytywnej energii. Długo będziemy je wspominać, bo było barwne, zabawne, pouczające i niezwykle efektowne.

Urszula Kleszcz

Author: Magdalena Prokopowicz