Razem dla pokoju  –  solidarni z Ukrainą!

24 lutego 2022 roku zmienił się świat. Rosja rozpoczęła inwazję na niepodległą Ukrainę. Ten przejmujący  barbarzyński akt, stał się początkiem trwającej do dziś tragicznej w skutkach wojny, powodując śmierć tysięcy osób i ucieczkę milionów. Inwazja spowodowała największy kryzys uchodźczy w Europie od czasów II wojny światowej.

W ramach solidarności z walczącą Ukrainą, uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę okolicznościową, przypinki bądź serduszka w barwach ukraińskiej flagi, wychowawcy  z klasami minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich ofiar działań wojennych.  Dzieci do szkoły przyszły ubrane
w białe stroje, które miały wyrazić opowiedzenie się za pokojem, życiem w wolnym od wojen świecie.  Działania, których się podjęliśmy były okazją do solidaryzowania się ze społeczeństwem ukraińskim  przeżywającym skutki wojny, dziećmi ukraińskimi, które uczęszczają do naszej szkoły, a przede wszystkich miały być głosem za światem bez przemocy i wojen!

Organizatorzy: Jerzy Kołodyński, Danuta Dybciak-Bocian

Author: Magdalena Prokopowicz