Śnieg i lód, w oczekiwaniu na św. Mikołaja

W grupie sześciolatków odbyły się warsztaty sensoryczne zatytułowane: „Śnieg i lód, w oczekiwaniu na św. Mikołaja”. Pani Magda przyniosła na zajęcia zimne, szklane kamyki symbolizujące lód i ukryła je pod syntetycznym, puszystym silikonem, który symbolizował śnieg. Zadaniem dzieci było wyszukać lodowe kamyczki. „Słoneczka” z ogromną radością przystąpiły do działania.

Zabawa śniegiem sensorycznym to wspaniałe doświadczenie i niezapomniane doznania zmysłowe. Sensoryczne zabawy sztucznym śniegiem wskazane są zwłaszcza w rozwoju i ćwiczeniu motoryki małej, ale także w oddziaływaniu na inne zmysły. Lepienie, ugniatanie, formowanie – te czynności wspomagają rozwój małych paluszków.

Doświadczenie zabawy sztucznym śniegiem sprawiło dzieciom wiele radości.

Małgorzata Wojciechowska

Grażyna Jabłońska