Święta tuż, tuż…

Święta tuż, tuż…, czas więc na pieczenie świątecznych pierników. 29.11.2022 r. uczniowie klas: IV c, V a i V d z wychowawcami: p. I. Wierzbicką, p. A. Czerską i p. K. Puszcz udali się do Parisel Palace w Klimkach. Celem była przedświąteczna tradycja pieczenia pierników. Na uczniów czekały już przygotowane przez obsługę: ciasto, akcesoria kuchenne, dekoracje. Dlatego praca szła sprawnie i bez trudu. Każdy uczeń otrzymał fartuszek i czapkę w kolorze czerwonym. Wszyscy pod kierunkiem zespołu zabrali się do pracy, wykrawając przy pomocy foremek świąteczne kształty choinek, gwiazdek, bałwanków, serduszek i aniołków.

Następnie słodkie smakołyki piekły się w piekarniku, a po sali roznosił się wspaniały aromat.

Tymczasem dzieci zjadły przygotowany smaczny posiłek. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierniczków był inny, wyjątkowy. Po udekorowaniu dzieci zapakowały je do pięknie ozdobionych pudełek. To był bardzo przyjemny i pełen atrakcji pobyt w uroczym miejscu.

Iwona Wierzbicka