Bezpieczeństwo – to ja

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie przystąpili do Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Bezpieczeństwo – to ja” organizowanego przez Miasto Łuków oraz Wydział Prewencji Komendvy Powiatowej Policji w Łukowie. Celem podejmowanego przedsięwzięcia jest m.in. upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu oraz rozwijanie postaw umożliwiających zapobieganie niebezpieczeństwom. Wśród uczniów naszej Szkoły, troje zakwalifikowało się do II etapu, którego finał odbędzie się już w grudniu 2022r.: I miejsce: Oliwia Rudzka II miejsce: Aleksandra Kruczyńska III miejsce Maciej Kaciłowicz.

Zwycięzcy wykazali się znajomością zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz wiedzą z zakresu prawa, ruchu drogowego. Już na tym szczeblu wychowankowie mogą się pochwalić wygraną w postaci wartościowej nagrody. A przed nimi następny etap o jeszcze więcej. Trzymamy kciuki podczas kolejnej konkurencji.

Koordynator: Edyta Sobota