BohaterON – włącz historię! w naszej szkole

Znalezione obrazy dla zapytania https://bohateron.pl  logo

Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej akcji promującej patriotyczne postawy i tożsamość narodową. BohaterON – włącz historię! to kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

Zajęcia z uczniami klasy VIII b i VIII c  dotyczyły życia codziennego w czasie powstania, kiedy w miarę możliwości starano się żyć: były śluby i wesela, narodziny dzieci, ale przede wszystkim walka. Koordynator szkolny programu opowiedział o idei ogólnopolskiego projektu, jak kolejne edycje realizowane były w naszej szkole. Obejrzeliśmy film Arkadiusza Patera z cyklu Co za historia poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Pracowaliśmy metodami aktywnymi, powstała infografika poparta metodą 5Why.

Wspólnie podziękowaliśmy Powstańcom Warszawskim dodając wpisy na stronie projektu: „Dumni z powstańców”. 63 dni zamknęliśmy w tak niewielu słowach skierowanych do Bohaterów. Przygotowanie życzeń, rozmowy o tragicznych wydarzeniach w szkole i domach rodzinnych  były lekcją żywej historii. Uczniowie naszej szkoły pamiętają o Bohaterskich Powstańcach. Chwała Bohaterom!

Koordynator szkolny projektu edukacyjno- patriotycznego  BohaterOn – włącz historię!  – Jerzy Kołodyński