Lokalne obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada uczniowie z Pocztu Sztandarowego naszej szkoły uczestniczyli w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, sprawowanej w kościele Przemienienia Pańskiego. Oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Dęta im. Antoniego Próchniewicza. Następnie odbyły się patriotyczne uroczystości przed budynkiem Urzędu Miasta, upamiętniające 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i przemówienia okolicznościowe. Wśród obecnych byli senator Stanisław Gogacz, poseł Krzysztof Głuchowski oraz przedstawiciele władz powiatu, miasta i gminy Łuków. Wszyscy w swoich wypowiedziach podkreślali znaczenie wolności. W trakcie obchodów nastąpiło uroczyste wręczenie Odznaki Honorowej za zasługi dla Łukowa dla regionalisty Ryszarda Grafika. Na koniec przed tablicą poświęconą Polskiej Organizacji Wojskowej zostały złożone wiązanki i kwiaty.

Uczniowie uczestniczyli w uroczystościach pod opieką nauczycieli: p. Iwony Wierzbickiej, p. Andrzeja Hryciuka, p. Jerzego Kołodyńskiego.