Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Dzień 28 październik pozostanie na długo w pamięci dzieci 3- letnich. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Iwona Kmieć, wicedyrektor pani Małgorzata Wojciechowska oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były  piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie pani dyrektor Iwona Kmieć dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka  na znak włączenia go do grona przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz słodycze. Podsumowaniem uroczystości były wspaniałe prezenty ufundowane przez  Dyrekcję Szkoły. Dzieci były zachwycone zabawkami, które otrzymały do sali maluszków. Na zakończenie uroczystości dzieci miały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem! Był to wspaniały dzień, pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych. Wszystkim  przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu przyniósł im wiele radości, samych pogodnych chwil wypełnionych uśmiechem i zabawą. Serdecznie dziękujemy rodzicom za liczne przybycie i pomoc w organizacji uroczystości.

Grażyna Mądra  i  Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz