„Chciałbym Was zaprosić do świata…”

Takimi słowami Marcin Prus powitał dzieci i młodzież w naszej szkole podczas, które odbyło się 2 listopada. 97-krotny reprezentant Polski w siatkówkę, a obecnie pedagog i psycholog sportu w ramach współpracy Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej na zaproszenie Roberta Dołęgi przeprowadził warsztaty wykorzystując w nich założenia logoterapii uniwersalnej. Marcin Prus jest także Ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i na spotkaniu zwrócił szczególną uwagę na możliwość realizacji własnych marzeń, szacunku, ambicji, pomysłu na życie i dążenia do osiągania zamierzonych celów. Nasz gość przekazał informacje także o tym, jak istotne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji i trzymanie życia we własnych rękach, wykorzystując przy tym także własne doświadczenie 97-krotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej. Poruszone zostały także zagadnienia takie jak: używki, agresja, zawiść, stres, zniechęcenie czy porażka. Marcin Prus jest autorem dwóch książek: „Wszystkie barwy siatkówki” i „Mistrzem być”.