Spotkanie z policjantem

25 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Naszymi gościmi byli mł.asp. Agata Mućka i sierż.szt. Piotr Safiański. Spotkania zostały podzielone na trzy bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III.

Najmłodsi rozmawiali o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady. Kolejne spotkania przeznaczone były dla uczniów klas IV-VI i VII -VIII. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Nasi goście poruszyli także temat tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle przepisów, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jaką postawę powinni przyjmować, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący pogadankę uświadomił zebranym, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Całe spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i opiekunów szkoły.