OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, czerpanie przyjemności z czytania i słuchania, a także przynależności do społeczności czytelniczej.

Czytanie na głos ma wiele zalet: stymuluje rozwój dzieci, rozwija wyobraźnię, język i pamięć. W tym dniu dzieci w świetlicy mogły obcować z literaturą. Miały możliwość głośnego czytania fragmentów wybranych przez siebie książek. Dla uczniów klas I była to pierwsza okazja publicznego występu.

Wszyscy czytelnicy ( 11 dzieci) zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Z dużym zainteresowaniem dzieci przeglądały i czytały książki zgromadzone w sali.

Agata Cabaj

Author: Magdalena Prokopowicz