Konkurs Pięknego Czytania -rozstrzygnięty

W środę 5 października 2022 r. o 13.30 w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV „Zaczarowany świat Akademii profesora Kleksa”. Celami konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja literatury i czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą, nauka współzawodnictwa w miłej atmosferze oraz rozwijanie wrażliwości na prozę i umiejętności odbioru dzieł literackich.

Dziesięcioro uczniów miało za zadanie odczytać przed publicznością wybrany fragment „Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy, będącej lekturą obowiązkową klas IV. Ocenie podlegały technika czytania, środki artystycznego wyrazu (pauzowanie, modulacja i natężenie głosu, tempo), zachowanie limitu czasowego (trzy minuty) oraz dobór tekstu.

Ostatecznie postanowiono wyróżnić pięcioro uczniów. Na pierwszym miejscu znaleźli się ex aequo Szymon Stolarczyk (IV a) i Matylda Chruściel (IV c), na drugim Zosia Niewęgłowska (4d), a na trzecim ex aequo Julia Janiak i Olga Michalak (obie z IV c).

Laureaci konkursu otrzymają książki zakupione na nagrody ze środków otrzymanych na realizację przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.