Jesień w SŁONECZKACH

23 września grupę przedszkolną sześciolatków przy SP nr 5, odwiedziła Pani Iza – bibliotekarka z Filii nr 2. Tematem przewodnim zajęć była jedna z najbarwniejszych                 i wyjątkowych pór roku, jaką jest jesień oraz Dzień Przedszkolaka.

Dzieci z ogromnym zaangażowanie przygotowywały się do tego dnia, przynosząc do swojej sali dary jesieni. Uczyły się piosenki pt. „Jadę do przedszkola” i układu tanecznego do „Jesiennego kujawiaczka”.

Tego dnia Słoneczka wysłuchały krótkich opowiadań z książki „Bajki dla dzieci”, odgadywały różne zagadki, brały udział w konkurencjach, w których wykorzystane zostały dary jesieni – kasztany. Zabawa zakończona została odznaką Super Przedszkolaka i „słodkim co nieco”.

Małgorzata Wojciechowska

Grażyna Jabłońska