Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV

„Zaczarowany świat Akademii profesora Kleksa”

Cele konkursu:

1. Kształtowanie umiejętności pięknego czytania;
  2.  Popularyzacja literatury i czytelnictwa;
  3.  Budzenie zainteresowania wartościową literaturą;
  4. Nauka współzawodnictwa w miłej atmosferze;
  5.  Rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich.

Regulamin:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV.
  2. Uczestnicy czytają wybrany fragment lektury kl. IV pt.” Akademia pana Kleksa”.
  3.  Uczestnik przed przystąpieniem do czytania podaje imię i nazwisko
    autora oraz tytuł prezentowanego fragmentu prozy, czas czytania – do 3 minut).
  4. Ocenie podlegać będzie : technika czytania, środki artystycznego wyrazu (pauzowanie, modulacja i natężenie  głosu, tempo ), zachowanie limitu czasowego, dobór tekstu).
  5. Obrady jury – w przypadku zdobycia przez uczestników takiej samej ilości punktów, zostanie przeprowadzona dogrywka, polegająca na przeczytaniu tekstu, przygotowanego przez organizatorów.
  6. Laureaci otrzymają nagrody.
  7.  Konkurs odbędzie się 05.10.2022 r. o godz.13.30 w bibliotece szkolnej.
  8. Organizatorami są nauczyciele języka polskiego. Zainteresowane osoby, proszę o zgłoszenie się do nauczycieli języka polskiego.