NARODOWE CZYTANIE W MOTYLKACH

CZYTAJ KSIĄŻKI POUCZAJĄCE DLA UPIĘKSZENIA UMYSŁU

LUB USZLACHETNIENIA SERCA…”

                                              TADEUSZ KOŚCIUSZKO

NARODOWE CZYTANIE TO OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROPAGUJĄCA CZYTELNICTWO, KTÓREJ PATRONATEM JEST PARA PREZYDENCKA. W GRUPIE MOTYLKI DZIECI WYSŁUCHAŁY FRAGMENTÓW LITERATURY ODPOWIEDNIEJ DO WIEKU. BYŁY TO: WIERSZE, RYMOWANKI I OPOWIADANIA. W ZAJĘCIACH UCZESTNICZYŁA WICEDYREKTOR SZKOŁY PANI MAŁGORZATA WOJCIECHOWSKA. AKCJA NARODOWEGO CZYTANIA JEST CZĘŚCIĄ INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ PT. „KSIĄŻKA UCZY, BAWI, WYCHOWUJE” AUTORSTWA ANNY CHMIELEWSKIEJ. KONTAKT Z KSIĄŻKĄ WZBUDZA CIEKAWOŚĆ ŚWIATA, POZWALA ZROZUMIEĆ INNYCH I CO NAJWAŻNIEJSZE JEST CIEKAWYM I POŻYTECZNYM SPĘDZENIEM WOLNEGO CZASU.

ANNA CHMIELEWSKA, AGNIESZKA CZERSKA

Author: Magdalena Prokopowicz