Wizyta w sklepie

„Słoneczka” wybrały się do pobliskiego marketu Action. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz użycie zwrotów grzecznościowych. Przedszkolaki miały okazję obserwować pracę ekspedientki, poznały różne rodzaje artykułów w tym sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki. Pani kierownik oprowadziła nas po sklepie, opowiadając o swojej pracy. Pokazała, jak wykłada się towar na półki, jak sprawdza ceny, jakie powinny być zachowane zasady bezpieczeństwa. Dużą frajdę dzieciom sprawiła obsługa klienta przy kasie, a także możliwość użycia maszyny do sprzątania.

Wizyta w sklepie była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim samodzielnego zakupu. Wycieczka zainspirowała przedszkolaków do podjęcia zabaw w „sklep” w naszym kąciku tematycznym.

Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały drobny upominek od mamy Sebastiana, która zachęciła nas do wycieczki.

Serdecznie dziękujemy mamie Sebastiana oraz pani kierownik, które przyjęły nas z dużą sympatią i serdecznością.

Grażyna Jabłońska

Author: Magdalena Prokopowicz