Rozstrzygnięcie konkursów „Najlepszy znawca baśni” i „Mistrz ortografii”

Dnia 16.05.2022 roku odbył się konkurs ortograficzny dla klas czwartych. Uczniowie pisali doktando przez 45 minut. Najlepsi z nich zostali nagrodzeni oceną celującą w dzienniku. Bezapelacyjnie ze wszystkich klas czwartych mistrzynią ortografii została Aleksandra Gajda z klasy IV d, która dostała pamiątkowy dyplom. Konkurs baśniowy został zorganizowany dla uczniów klas czwartych 23.05.2022r. Dzieci, by dobrze napisać test, musieli znać treść wybranych baśni braci Grimm, H. Ch. Andersena i Ch. Perrault oraz wiedzieć, jakie są cechy wyżej wymienionego gatunku epickiego. Tutaj ex aequo pierwsze miejsce przypadło Julii Osiak oraz Aleksandrze Gajdzie z klasy IV d. Nagrodą były oceny celujące dla dziewczynek oraz dyplomy „Najlepszego znawcy baśni”. Gratulujemy uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów! 🙂 Organizatorem obu konkursów i nagród był Pan Artur Kurowski – nauczyciel języka polskiego w naszej szkole.