Zajęcia Otwarte w 1b

27 maja w klasie Ib odbyły się zajęcia otwarte, na których gościły mamy wszystkich uczniów. Tematyka tych zajęć nawiązywała do Ich święta. Uczniowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich etapach lekcji. Zaprezentowali swoje umiejętności czytania, pisania, wypowiadania się, recytacji i śpiewu. Na zakończenie zajęć mamy otrzymały kwiatowe koszyczki własnoręcznie wykonane przez pierwszoklasistów. Na zajęciach panowała wesoła i miła atmosfera. Nie obyło się bez niespodzianki. W związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa, do którego przystąpiła nasza szkoła, mama jednej z uczennic- Majki, chcąc zachęcić inne mamy do czytania swoim pociechom przeczytała fragment książki,, Poczytaj mi mamo,, Dzięki temu, także pierwszaki zainspirowane zostały do samodzielnego czytania książek, bo to one przecież pobudzają fantazję i mogą dostarczyć odpowiedzi na wiele pytań.

E. Mateńko

Author: Magdalena Prokopowicz