Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 5.05. 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem Roty. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
Podczas apelu wystąpili uczniowie klas: II b, VIII e i chór szkolny.
Organizatorami apelu byli nauczyciele: P. Iwona Wierzbicka P. Grażyna Sawicka i P. Andrzej Hryciuk. Dekoracja P. Agata Cabaj i P. Agnieszka Czerska.