Grupa „Biedronki” w bibliotece szkolnej.

Maluszki odwiedziły bibliotekę szkolną. Pani bibliotekarka Lidia Grzeczyńska z wielką radością przywitała najmłodszych przedszkolaków. Dzieci obejrzały bogaty księgozbiór biblioteki.  Dowiedziały się jakie książki i dla kogo znajdują się na półkach. Podczas zajęć pani Lidia opowiedziała maluszkom jak należy szanować książki, udostępniła dzieciom ciekawe pozycje książek dla najmłodszych. Maluszki z wielkim zainteresowaniem przekładały kartki książek oraz wysłuchały bajki pt. : „Kopciuszek”. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani bibliotekarki wspaniałe bajkowe kolorowanki i zostały zaproszone do wspólnego zdjęcia.

Grażyna Mądra

Author: Magdalena Prokopowicz