DBI 2022

Dnia 7 lutego 2022 roku rozpoczęliśmy szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, podczas których we wszystkich klasach prowadzono lekcje i pogadanki na temat zagrożeń w sieci. Internet jest obecny stale w życiu dzieci i młodzieży. Korzystamy z niego, wykorzystując różnego rodzaju urządzenia. Daje nam wiele możliwość. Za jego pomocą możemy np.: kontaktować się z innymi, rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy, czy też relaksować się. Rozmawiano też o tym, jak należy zachowywać się w Internecie, jak korzystać z niego mądrze, tak by nie wpaść w internetowe tarapaty.

Uczniowie przygotowali też wystawę plakatów dotyczących zagrożeń w Sieci, zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

Został również przeprowadzony Quiz QR, dotyczący wiedzy komputerowej w którym wzięli udział uczniowie klas 4.

Dla najlepszych przygotowane były słodkie upominki.

Wydarzenie przeprowadziła Katarzyna Sujka.