„BIEDRONKI”  POTRAFIĄ ZROBIĆ ZDROWE KANAPKI

Przedszkolaki  z grupy „Biedronki” podjęły wielkie wyzwanie – postanowiły samodzielnie przygotować dla siebie pyszne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, szynka, jajka, masło i warzywa. Wesołe przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem kroiły warzywa, smarowały chleb masłem, układały produkty tworząc kolorowe kanapki. Przypomniane zostały również zasady bezpiecznego posługiwania się nożem i deską do krojenia. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość skomponowania swojej własnej zdrowej i kolorowej kanapki. Było bardzo zdrowo i  przede wszystkim smacznie. Okazało się, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo                     i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadały wszystko  z apetytem. Dzięki takim zajęciom dzieci kształtują w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas przygotowywania oraz spożywania posiłków.

GRAŻYNA  MĄDRA

Author: Magdalena Prokopowicz