„Czy to bajka, czy nie bajka, Myślcie sobie, jak tam chcecie…”

Dnia 5 listopada dzieci z grupy „Biedronki” radośnie obchodziły Dzień Postaci z Bajek. To święto przypada 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, poznawania nowych słów, kształtowanie właściwych postaw moralnych. Tego dnia dzieci prezentowały swoje stroje, wykonywały zadania związane z bajkami. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy postacie, tytuły znanych baśni. Były muzyczne zgadywanki bajowe, konkursy z jabłkiem. Dzieci pomagały Kopciuszkowi w oddzieleniu fasoli od kaszy. Dzieci znają baśnie i świetnie radziły sobie z zadaniami. Na zakończenie przedszkolaki dostały upominki w postaci książeczek. Było wesoło, a ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji, atrakcji i uśmiechu.

Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz