MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W GRUPIE BIEDRONECZKI

15 września dzieci obchodziły nietypowe święto. Okazało się, że nawet kropka ma swój dzień. Jest to święto odwagi i zabawy.  Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Wysłuchały, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Brały aktywny udział w grach i zabawach. Segregowały i przeliczały kropki. Przedszkolaki wysłuchały bajkę pt.: „Kropeczka Psoteczka”. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi.  Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są na kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. W tym dniu dzieci również miały okazję tworzyć kropkowe prace plastyczne.

BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE!

Grażyna Mądra,  Elżbieta  Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz