Nasz kącik przyrody

Kolejna pora roku to wiosna. Wiosną w przyrodzie zmienia się bardzo dużo. Co  znalazło się w naszym wiosennym kąciku przyrody:

– pierwsze kwiaty wiosenne, posiana rzeżucha, cebulka, pietruszka, fasolka.

„Szukanie wiosny” – dzieci z grupy „Biedroneczki” założyły kącik przyrody i kącik obserwacji, dzięki którym  lepiej poznają świat przyrody. Eksperymentowanie i prowadzenie hodowli wybranych roślin (wysiew nasion, pielęgnowanie roślin w sali – systematyczne podlewanie, obserwowanie wzrostu, obserwacja kiełkowania roślin na różnym podłożu np. na podstawce z watką, w ziemi, w słoiku.

Częste kontakty z przyrodą wpływają na ukształtowanie się u dziecka właściwego stosunku do wszystkiego co piękne wokół nas. Dlatego też pozwólmy dzieciom zbliżać się do przyrody, która rozbudza ich zainteresowania, spostrzeżenia, doświadczanie.

Grażyna Mądra i Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz