„W Łukowie uczcili pamięć Janusza Kowalczyka…”

13 marca w Łukowie już po raz 12 został zorganizowany Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów!

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 noszącej imię zasłużonego trenera podnoszenia ciężarów, wychowawcy dwóch pokoleń sportowców, wystąpiło 38 zawodniczek i 45 zawodników z 15 klubów z  województwa podlaskiego, łódzkiego i lubelskiego.

Pośród startujących było troje uczniów z naszej Szkoły: Andżelika Młynarczyk, Błażej Borkowski i Piotr Zachoszcz. Wszyscy wystąpili w grupie do lat 15. Najlepiej zaprezentowała się członkini kadry Polski młodziczek, Andżelika Młynarczyk, która zaliczając wszystkie podejścia zwyciężyła poprawiajac przy tym 8 rekordów województwa! Trzecie miejsce zajęła także zawodniczka Olimpijczyka Łuków, Julia Linkiewicz.
W kategorii chłopców do lat 15, w stawce 21 zawodników, Błażej Borkowski wywalczył wysokie trzecie miejsce. Piotr Zachoszcz był siódmy. Zwyciężył reprezentant Omegi Kleszczów, Oliwier Ołubek.

Najlepsi otrzymali dyplomy, puchary, maskotki i nagrody pieniężne. Ci co zajęli drugie i trzecie miejsce otrzymali nagrody rzeczowe.

Patronat honorowy zawodów objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski, Starosta Łukowski Pan Dariusz Szustek, Wójt Gminy Łuków Pan Mariusz Osiak i Wójt Gminy Stanin Pan Krzysztof Kazana. Organizatorów wsparł także Poseł RP Sławomir Skwarek i były medalista mistrzostw świata, Europy i Polski Pan Andrzej Kluczek.

Partnerem XII Memoriału Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów  było Województwo Lubelskie.

Gospodarzem i organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, a współorganizatorem wydarzenia był Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów w Lublinie. W organizację imprezy włączył się też Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

Obszerną relację fotograficzną, jak i odtworzenie transmisji internetowej można obejrzeć wchodząc na profil FB/Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Pełne wyniki

Trenerem zawodniczki i zawodników jest nauczyciel wychowania fizycznego Robert Dołęga.