Mikołajki w grupie „Biedronki”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia świętego Mikołaja Biskupa – Miry, który otrzymawszy wielki spadek po rodzicach rozdał go ubogim. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami.
    4 grudnia maluszki od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały, że i w tym roku święty Mikołaj o nich nie zapomni.  Dzieci z ogromną radością powitały świętego Mikołaja wierszem i piosenką. Święty Mikołaj oprócz worka pełnego prezentów, przywiózł ze sobą dużo radości i uśmiechu.
  Miło spędzony czas uświetniły prezenty wręczone każdemu dziecku przez Mikołaja i wspólne zdjęcia z gościem.
Dzieci z ogromną radością zaprosiły świętego Mikołaja na przyszły rok.

Elżbieta Cąkała, Grażyna Mądra

Author: Magdalena Prokopowicz