ZABAWA ANDRZEJKOWA W GRUPIE BIEDRONKI

„Hokus-pokus, czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary”

27 listopada w grupie „Biedronki” zapanowała magiczna atmosfera, świętowane były Andrzejki. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Dzieci zaprezentowały się w magicznych strojach. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb.  Nie zabrakło wrzucania monet, aby spełniły się  najskrytsze marzenia, przekuwania serduszek z imionami, słodkich cukierków z wróżbą i lania wosku. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce z dziecięcego repertuaru. Był również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Andrzejkowe zabawy dostarczyły dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Elżbieta Cąkała, Grażyna Mądra

Author: Magdalena Prokopowicz