Święto Pluszowego Misia u „Słoneczek”

25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu tradycyjnie Dzień Pluszowego Misia. Niestety w tym roku, z uwagi na obostrzenia i bezpieczeństwo, dzieci nie mogły przynieść swoich ulubionych misiów do grup, ale i tak było wesoło i sympatycznie.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.  Pierwszym punktem było interaktywne spotkanie i zabawy z „Misiowa Mamą”. Dzieci poznały  historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie odgadywały zagadki i tańczyły przy piosenkach.

Następnie przygotowały piękne ozdoby z misiem w roli głównej. Była misiowo-obrazkowa galeria, misie z papieru, a także misiowe opaski. Na naszym spotkaniu pojawił się też „chory miś”, a dzieci pospieszyły mu z pomocą. Końcowym punktem dnia to „Miś fotobudka”.

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Grażyna Jabłońska

Author: Magdalena Prokopowicz