Klasa I c z wizytą w Urzędzie Miasta

31 stycznia br. uczniowie klasy I c z nauczycielami – p. H. Zawadzką i I. Karmanowicz – złożyli wizytę w Urzędzie Miasta i spotkali się z najważniejszymi osobami w urzędzie. Wizyta ta była okazją nie tylko do bezpośredniego spotkania z Panem Burmistrzem, ale także zapoznania się z pracą gospodarza miasta i jego obowiązkami. Dzieci dowiedziały się też, jaką pracę wykonuje skarbnik miasta.

Pan Burmistrz osobiście oprowadził dzieci po budynku Urzędu Miasta, przedstawił poszczególne działy, zaprosił uczniów do sali konferencyjnej, w której toczą się ważne obrady. Uczniowie mieli okazję poznać też zastępcę burmistrza miasta – p. Pawła Krasuskiego oraz sekretarza miasta – p. Waldemara Siurka, poznały też pokój skarbnika Urzędu Miasta – p. Barbary Leszczyńskiej. Przedstawiciele samorządu sprawdzili też wiedzę pierwszoklasistów dotyczącą spraw, które można załatwić w urzędzie. Dzieciom bardzo przypadł do gustu fotel Pana Burmistrz, dlatego każde mogło na nim usiąść. Skorzystały też z poczęstunku, który dla nich przygotowano. Na koniec spotkania, w ramach podziękowania za tak miłe przyjęcie, uczniowie wręczyli Panu Burmistrzowi drobny upominek, który wcześniej wykonały w klasie.

To był niezapomniane spotkanie, które odbyło się dzięki uprzejmości pracowników Urzędu Miasta i rodziców dzieci z klasy – p. Radosława Niewęgłowskiego i p. Łukasza Kuśmierczaka.